Święcenia wieńców dożynkowych

W niedzielę 29 sierpnia 2021r. w Woli Raniżowskiej odbyła się uroczystość święcenia wieńców dożynkowych z terenu Gminy Niwiska. Obchodzone święto jest piękną tradycją uwieńczenia całorocznej pracy rolników i okazją do podziękowań za zebrane plony. Wydarzenie to rozpoczął korowód dożynkowy, który wyruszył sprzed kapliczki Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, podczas którego zaprezentowane zostały wieńce dożynkowe z sześciu sołectw: Wola Raniżowska, Raniżów, Mazury, Zielonka, Staniszewskie i Korczowiska. Po jego zakończeniu odbyła się dziękczynna Msza Święta, którą odprawili Proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Woli Raniżowskiej Kazimierz Zięba oraz Proboszcz Polskiej Parafii w Nicei Stanisław Kata.