Powitajmy Maleńkiego!

Chrzest Święty Huberta Henryka, Msza Święta dedykowana specjalnie dla dzieci a po zakończeniu mszy św. koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej scholii parafialnej – tak uroczyście świętowaliśmy drugą niedzielę miesiąca 14 stycznia w nowym 2018 roku.

14 stycznia br. ks. Łukasz Wojciechowski udzielił Sakramentu Chrztu Świętego Hubertowi Henrykowi. Był to pierwszy Chrzest Święty udzielony w 2018 roku. Hubert Henryk został przywitany w Kościele nie tylko przez samego kapłana, lecz również przez grupkę dzieci, które z dumą poprowadziły nowego członka Wspólnoty przed ołtarz. Podczas udzielania Chrztu Świętego rodzice skierowali swoje dziecko w stronę wiernych, natomiast ksiądz przeprowadził sakrament stojąc twarzą do ołtarza.

Każda druga niedziela miesiąca – niedzielą dla dzieci!

Warto dodać, że niedziela 14 stycznia była niedzielą poświęconą dla dzieci. Z tej okazji dzieci mogły na chwilę opuścić rodziców siedzących w ławkach i zebrać się tuż przed ołtarzem by aktywnie uczestniczyć w katechezie. Dzieci odważnie i trafnie udzielały odpowiedzi na zadawane przez księdza Łukasza pytania, dotyczące czytanego fragmentu Pisma Świętego.

Serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci do uczestniczenia w każdej specjalnej mszy poświęconej właśnie dzieciom. Msze dla dzieci będą odbywać się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 11:00.

Kto śpiewa ten dwa razy się modli

Po niedzielnej Mszy Świętej odbył się także koncert kolęd i pastorałek „Od serca do ucha” w wykonaniu scholii parafialnej. Za przygotowanie repertuaru odpowiedzialna była Kinga Olszowy. Tegoroczny koncert kolęd zrzeszał zarówno obecne uczestniczki scholii (Anna Gut, Magdalena Sasiela, Kinga Gil, Kinga Stec, Justyna Chudzik, Weronika Sasiela, Martyna Malita, Wiktora Bajek, Oliwia Wyka, Nikola Grochala, Jagoda Rembisz, Anna Kata, Patrycja Gola, Aleksandra Gil, Paulina Stec, Kamila Kasica, Klaudia Świder, Amelia Chudzik) jak i dawne „scholanki” (Patrycja Rembisz, Klaudia Serafin,  Karolina Sałek, Karolina Babiarz, Klaudia Bajek). Do utworów akompaniowały Anna Rembisz (gitara) Kinga Gil (gitara), Kinga Stec (gitara), Magda Sasiela (gitara) oraz Aleksandra Gil (keybord). Oprócz występów chóralnych, dziewczęta przygotowały także występy w mniejszych grupach:

„Cichą noc” zaśpiewały Martyna Malita, Klaudia Świder  oraz Oliwia Wyka.

„Kolędę dla nieobecnych” oraz „ Oj Maluśki” wykonał duet w składzie: Patrycja Rembisz i Klaudia Serafin

„Gdy się Chrystus rodzi” zaśpiewały Kinga Gil, Magdalena Sasiela oraz Kinga Stec.

„Świec gwiazdeczko” wykonał kwartet w składzie Martyna Malita, Oliwa Wyka, Aleksandra Gil oraz Patrycja Gola

Pastorałkę „Największy Gazda” przygotowały Jagoda Rembisz oraz Wiktoria Bajek.

Koncert kolęd odbył się pod opieką ks. Łukasza Wojciechowskiego.

Występ dziewcząt został nagrodzony gromkimi brawami.