Informacje o łagodzeniu obostrzeń wprowadzony w związku z epidemią

Od poniedziałku 20 kwietnia, zacznie obowiązywać pierwszy etap łagodzenia obostrzeń wprowadzony w związku z epidemią. Na podstawie nowych regulacji, podanych przez rząd Polski, podczas nabożeństw czy uroczystości o charakterze religijnym, w kościołach będzie mogła przebywać jedna osoba na piętnaście metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Ponieważ nasz kościół ma 660 metrów kwadratowych, to we Mszy św. wewnątrz świątyni będzie mogło uczestniczyć 44 osoby. W przypadku większej ilości wiernych proszę, aby część osób uczestniczyła we Mszy św. na zewnątrz świątyni z zachowaniem odpowiednich, bezpiecznych odstępów. Bardzo proszę aby zarówno w świątyni jak i na zewnątrz wierni zajmowali odstępy miedzy sobą, za wyjątkiem rodzin mieszkających w jednym domu. Od minionego czwartku 16 kwietnia w miejscach publicznych, a więc także w kościołach, obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Bardzo proszę aby ten nakaz respektować. Z nakazu tego wyłączeni są kapłani, którzy odprawiają Msze św. Niestety stan epidemii jak się okazuje może potrwać dłuższy czas, dlatego musimy nauczyć się z tym wirusem żyć. Przed nami coraz cieplejsze dni i jeżeli będziemy przestrzegać obowiązujących zasad, to udział we Mszy św. także na zewnątrz kościoła będzie zarówno bezpieczny jak i owocny. Oczywiście z Komunią św. będziemy wychodzić również poza mury świątyni, dlatego proszę cierpliwie czekać na zewnątrz. Ze względu na stan epidemii planowana na 17 maja I Komunia św. dla dzieci z III klas musi zostać przełożona. Planujemy zorganizować ją 20 września jeżeli oczywiście dzieci wrócą do szkoły. Ostateczna decyzja będzie podjęta w stosownym czasie. Również nie wiadomo kiedy będzie bierzmowanie.