Ferie na stoku

Ferie zimowe są jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów przez młodzież, która chce aktywnie wykorzystać ten wolny czas. My spędziliśmy go w Zakopanem i okolicach na zimowisku w ramach „Ferii z wartościami”. W dniach 5 – 10 lutego br. gościliśmy w Poroninie, w pensjonacie Olczański Dworek, którego właścicielem jest bardzo sympatyczny pan Maciej Pęksa.

Organizatorem i kierownikiem zimowiska był nasz wikary – ks. Łukasz Wojciechowski. W okiełznaniu czasem niesfornej 50-osobowej grupy – w większości dzieci i młodzieży z Woli Raniżowskiej – pomagali mu opiekunowie: Edyta Olszowy, Grażyna Wyka, Ewelina Torba i ks. Mariusz Krasula. Dzięki panu kierowcy – Stanisławowi Krawcowi mogliśmy bezpiecznie dojechać w każde miejsce.

Zakopane przywitało nas wspaniałą zimową aurą. Pierwszy dzień służył zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu. Drugiego dnia pojechaliśmy na stok zwany Pardałówką, gdzie większość z nas uczyła się jazdy na nartach. W środę spacerowaliśmy po słynnych zakopiańskich Krupówkach i tak samo jak następnego dnia zmierzyliśmy się ze stokiem w Witowie. W czwartkowy wieczór odbyła się dyskoteka, na której gościliśmy młodzież z Janowa Lubelskiego.
W piątek po śniadaniu regenerowaliśmy się w Chochołowskich Termach, aby później przez kilka godzin szusować po wspaniale oświetlonym stromym stoku ,,Małe Ciche”. Ostatniego dnia po śniadaniu pojechaliśmy pod Wielką Krokiew oglądać skoki narciarskie młodzików. Podczas zimowiska uczestniczyliśmy we Mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik
i  w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Do domu wróciliśmy w wyśmienitych humorach oraz z wielkim bagażem wspomnień. Był  to czas spędzony w bardzo miłej atmosferze.

                           Katarzyna S., Katarzyna I., Zuzanna K., Aleksandra S., Klaudia S.