DRODZY  PARAFIANIE

Pragnąc, aby jubileusz 100 – lecia naszej parafii, który wypada w 2019 roku, wypadł godnie podjęliśmy działania mające na celu renowację naszej świątyni, jak i budynku plebanii.   W poprzednich latach były prowadzone prace na plebanii, dobudowaliśmy piętro.  Plebania została docieplona, okna i drzwi zostały wymienione. Piętro plebanii jest już w całości wykończone. Wymienione prace mogły być wykonane dzięki Waszej ofiarności i dzięki pomocy finansowej życzliwych ludzi i instytucji. Pozostały jeszcze prace na parterze plebanii, które musimy zostawić na później, bo przed nami prace w kościele. W styczniu 2018 roku rozpoczynamy prace mające na celu wymianę przewodów elektrycznych i doświetlenie kościoła. Następnie będzie malowanie kościoła/ polichromia/, a także wymiana nagłośnienia i wyświetlania tekstów. Czeka nas także malowanie dachu i zewnętrznej elewacji kościoła i dzwonnicy.

Kierując się troską, by nadmiernie nie obciążać składkami tylko parafian podejmujemy starania o pozyskanie środków finansowych z zewnątrz, ponieważ nasza wspólnota nie jest wielka i trudno jest nam zrealizować wszystkie zamierzone przedsięwzięcia. Dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą do Państwa, byłych naszych parafian o  finansowe wsparcie naszych inwestycji. Wdzięczni za to, co już wielu darczyńców uczyniło dla naszej parafii, polecamy Ich Bogu za przyczyną św. Wojciecha naszego Patrona sprawując za Nich Msze święte oraz polecając Ich opiece Bożej w naszych wspólnotowych i prywatnych modlitwach. Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia w imieniu kapłanów pracujących w naszej parafii i Rady Parafialnej składam serdeczne życzenia:  Boże Dziecię, które przychodzi do nas jako nasz Zbawiciel niech będzie źródłem łaski, Bożego błogosławieństwa, pokoju  i pełni życia. Życzymy wiele radości płynącej ze spotkania z Chrystusem i ze spotkań w gronie rodziny, przyjaciół i gości. Wszelkiego dobra, zdrowia, optymizmu, nadziei i Opieki Bożej na Nowy Rok.

Za udzieloną pomoc z góry serdecznie dziękujemy. Środki finansowe prosimy przekazywać na konto: 57 9159 1049 2002 1001 2446 0002

Edward Pruś
Przewodniczący Rady Parafialnej